W aptekach maseczek brak

i

Autor: Dawid Bąk

Dwa przypadki podejrzenia koronawirusa w Starachowicach! (WIDEO)

2020-02-26 11:52

Dziś do starachowickiego szpitala trafiły dwie kobiety z podejrzeniem koronawirusa, jedna z nich to mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, która została przetransportowana do szpitala w Kielcach, druga samodzielnie zgłosiła się na SOR do starachowickiej lecznicy i przebywa na oddziale zakaźnym- informuje Małgorzata Kałuża rzecznik szpitala. To trzeci i czwarty przypadek w tym tygodniu w województwie świętokrzyskim. Na oddział zakaźny kieleckiego szpitala trafiły dwie osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. W środę 25 letnia kobieta, która przebywała we Włoszech na terenach zagrożonych, a od wtorku na tym oddziale przebywa 44-letni mężczyzna.

Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Starachowicach?

Jak się okazuje w starachowickim szpitalu, gdzie znajduje się jeden z trzech oddziałów zakaźnych w województwie świętokrzyskim, czekają dopiero na wytyczne ze sztabu kryzysowego przy wojewodzie. Ten ma się zebrać dziś. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że maseczki ochronne są zakupione. Tymczasem w Starachowickich aptekach brakuje maseczek ochronnych. Farmaceuci zaznaczają, że hurtownie też nie były przygotowane na tyle zamówień.

"Maseczki chirurgiczne w Starachowicach zostały wykupione przynajmniej miesiąc temu, a w hurtowniach ich brakuje - mówi mgr farmacji Ewa Kozioł- i dodaje, że te maseczki chirurgiczne nie są dobrą ochroną przed wirusem. Dlaczego? Ponieważ są one bardzo cienkie i jednorazowe. Trzeba zaopatrzyć się w maseczki z filtrem - tych niestety też brak”- dodaje Ewa Kozioł.

Sprawdziliśmy jak na wiadomość o koronawirusie reagują mieszkańcy Starachowic i czy są przygotowani do walki z nim ?

Czy mieszkańcy Starachowic boją się koronawirusa?