Victoria dla Starachowic! Sukces trójboistów z Wikinga na Mistrzostwach Polski

2020-09-16 10:56 DB/RL
Wiking 1
Autor: facebook.com/Wiking-Starachowice

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych odbyły się w pierwszy weekend września w Skierniewicach. Sportowcy ze starachowickiego Wikinga tę imprezę z pewnością zaliczą do udanych.

Jako pierwsi, w piątek, startowali juniorzy i juniorki młodsze (do lat 18), wśród których znaleźli się Przemysław Derlatka, Łukasz Derlatka i Wiktoria Sieczka (wszyscy Wiking Starachowice). Dla Wiktorii, prowadzonej przez Klaudię Maciąg z klubu Silver Gym Skarżysko-Kamienna, był to debiut w zawodach trójboju siłowego, w którym spisała się na ... złoty medal. Zawodniczka zaliczyła w przysiadach 140 kg, w wyciskaniu leżąc 50 kg, a w martwym ciągu 135 kg, wygrywając pewnie kategorię do 72 kg z przewagą 22,5 kg nad rywalką. Juniorka odrobinę oszczędzała siły, ponieważ czekał jeszcze na nią start w niedzielnych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc.

Wiking 2
Autor: facebook.com/Wiking-Starachowice

Złoto zdobył także Przemek Derlatka startujący w kat. do 66 kg, a który zaliczył w przysiadach 145 kg, w wyciskaniu leżąc 95 kg i w martwym ciągu 192,5 kg. Jego brat Łukasz zajął drugie miejsce w kat. do 74 kg osiągając w trójboju wyniki: przysiad – 175 kg, wyciskanie – 87,5 kg, martwy ciąg – 200 kg. Znakomity start chłopców pozwolił zająć drużynie Wikinga drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów młodszych.

Wiking 3
Autor: facebook.com/Wiking-Starachowice

W sobotę do rywalizacji przystąpiły seniorki, a wśród nich Klaudia Maciąg (trenerka Wiktorii). Klaudia, uprawiająca trójbój w Silver Gym, zadebiutowała tydzień wcześniej na Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie osiągnęła rezultat 272,5 kg (przysiad – 107, 5k, wyciskanie – 50 kg, martwy ciąg – 115 kg) i przyjechała na Mistrzostwa Polski Seniorek, aby walczyć o poprawę tych wyników i jak najlepsze miejsce. Klaudia w swoim starcie na zawodach tej rangi spisała się znakomicie! Zaliczyła w przysiadach 115 kg, w wyciskaniu 50 kg, a w martwym ciągu 117,5 kg, co w sumie dało jej czwarte miejsce w niezwykle mocno obsadzonej kategorii do 57 kg.

W niedzielę w trójboju seniorskim (weterańskim) startowali jeszcze trzej siłacze reprezentujący Wikinga Starachowice, który wystąpili w kategorii do 105 kg. Dominik Derlatka (starszy brat Przemka i Łukasz) zaliczył w przysiadach – 225 kg, w wyciskaniu – 137,5 kg, a w martwym ciągu – 235 kg, co dało mu 5 miejsce w klasyfikacji. W tej kategorii brązowy medal MP zdobył Hubert Wrona, który zaliczył w przysiadach – 240 kg, w wyciskaniu – 140 kg i w martwym ciągu – 280 kg. Hubert zajął również drugie miejsce w klasyfikacji weteranów 40-49 lat w kat. 105 kg. W weteranach tej kategorii zadebiutował także Rafał Lipka, który osiągnął wynik: przysiad 205 kg, wyciskanie 110 kg i martwy ciąg 220 kg, zajmując trzecie miejsce. Obaj weterani szlifują swoją formę w Silver Gym Skarżysko-Kamienna.

Wiking 4
Autor: facebook.com/Wiking-Starachowice
Wiking 5
Autor: facebook.com/Wiking-Starachowice

W niedzielę rozegrano również Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc, w których wystartowała Wiktoria Sieczka, a później o medal walczył Rafał Lipka. Tym razem Wiktoria rywalizowała w kategorii juniorek do lat 18 kategorii do 84 kg. Mocno dopingowana przez Klaudię zaliczyła w wyciskaniu 52,5 kg bijąc własny rekord życiowy i wygrywając rywalizację! Rafał (startujący w kat. do 120 kg) zaliczył w wyciskaniu 175 kg, co dało mu drugie miejsce w zmaganiach seniorów i zwycięstwo wśród weteranów 40-49 lat tej kategorii wagowej.

Wiking 6
Autor: facebook.com/Wiking-Starachowice

W Wyciskaniu Sztangi Leżąc (senior) nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni, stanęli na najwyższym stopniu podium. Radio ESKA Starachowice gratuluje sukcesów.

Moto Show w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.