Zapłacił stanowiskiem za szczerość ws przeniesienia ZSZ nr 3? Zmiana dyrektora na Szkolnej

2020-08-01 9:01 BM
Mariusz Majewski zrezygnował ze startu w konkursie na dyrektora ZSZ nr 3
Autor: facebook.com/ZSZ nr 3 Mariusz Majewski zrezygnował ze startu w konkursie na dyrektora ZSZ nr 3

30 lipca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyły się konkursy na dyrektorów Zespołów Szkół Zawodowych nr: 1 i 3 w Starachowicach. W obu przypadkach komisje dokonały rozstrzygnięć. W przypadku ZSZ nr 1 wybrano Monikę Wójcik, dotychczasowego dyrektora tej szkoły, a w przypadku ZSZ nr 3 - Dorotę Lenart – dotychczasowego zastępcę dyrektora w Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach. Do konkursu nie przystąpił dotychczasowy dyrektor Mariusz Majewski.

Z uwagi na dobiegającą końca kadencję dyrektorów: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, Zarząd Powiatu ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów tych szkół. Kandydaci mogli składać swoje oferty do 13 lipca. Na konkurs na dyrektora ZSZ nr 1 w Starachowicach, wpłynęła jedna oferta. Spełniała ona wszystkie wymogi. Komisja konkursowa dokonała wyboru. Osobą rekomendowaną na to stanowisko jest Monika Wójcik, dotychczasowa dyrektor tej szkoły - informuje Powiat Starachowicki.

Monika Wójcik ma 48 lat. Jest magistrem matematyki z przygotowaniem pedagogicznym. Ma 24 -letni staż pracy. Od 2001 r. pracowała w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Wcześniej, przez ok. 14 lat - w Gimnazjum nr 2 w Starachowicach, a także w innych szkołach m.in. Zespole Szkół w Wąchocku i kilku starachowickich podstawówkach.

Na konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wpłynęły 2 oferty. Jeden z kandydatów złożył pisemną rezygnację z udziału w konkursie, jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną. Dotychczasowym dyrektorem szkoły był Mariusz Majewski, którego w ostatnich tygodniach odwiedziliśmy w szkole. Dyrektor samodzielnie zakasał rękawy i rozpoczął remont przyszkolnej hali sportowej. Przypomnijmy jej zły stan techniczny był jednym z argumentów podnoszonych przez zarząd powiatu starachowickiego, przy decyzji o konieczności przeniesienia szkoły. O tym piszemy tutaj : https://starachowice.eska.pl/jestem-dyrektorem-branzowki-praca-fizyczna-mi-nie-obca-dyrektor-majewski-o-remoncie-hali-aa-UpkK-rPCs-HQuy.html

Mariusz Majewski dyrektor ZSZ nr 3

Przeniesienie ZSZ nr 3 od początku kadencji samorządowej forsują Zarząd Powiatu Starachowickiego na czele ze Starostą Piotrem Babickim oraz Prezydent Starachowic Marek Materek. Czy ofiarą otwarcie wyrażanych opinii na temat przeniesienia szkoły do budynku po byłym gimnazjum nr 3, jest dyrektor Mariusz Majewski? Oficjalnej odpowiedzi na to pytanie pewnie nigdy nie poznamy.

Ostatecznie do rozmowy kwalifikacyjnej  na stanowisko dyrektora ZSZ nr 3 przystąpiła więc tylko jedna osoba – Dorota Lenart, która finalnie została wybrana przez komisję.

Dorota Lenart ma 38 lat. Jest absolwentką Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Radomskiej, z wykształcenia - magistrem ekonomii w zakresie finansów i gospodarki komunalnej. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie kwalifikacji do pracy w zawodzie, transportu w procesach logistycznych, reklamy i PR, a także nauczania przedmiotów mechatronicznych. Od 1 września 2016 r. była zastępcą dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach, wcześniej - nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespołach Szkół Zawodowych nr 2 i 3 oraz ZDZ w Starachowicach.

Remont hali sportowej w ZSZ nr 3 w Starachowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.