Plac budowy obwodnicy Wąchocka w zimowej scenerii

i

Autor: GDDKiA Plac budowy obwodnicy Wąchocka w zimowej scenerii

Zdjęcia

Budowa obwodnicy Wąchocka w zimowej scenerii. Zobaczcie zdjęcia

2024-01-06 4:09

Obwodnica Wąchocka, która powstaje w ciągu drogi krajowej nr 42, jest już gotowa prawie w połowie. Drogą prowadzącą od granicy Starachowic do granicy Skarżyska-Kamiennej, mamy przejechać w listopadzie 2024 roku. Zobaczcie jak prezentuje się plac budowy w zimowej scenerii.

Budowa obwodnicy Wąchocka na półmetku. Kiedy droga będzie gotowa?

Obwodnica będzie miała 11,7 km długości, a  przebiegać ma nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), czterech skrzyżowań oraz 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych). Obwodnica Wąchocka ma być gotowa w listopadzie 2024 roku. Budowa będzie kosztowała prawie 284 mln zł.

Dzięki inwestycji zdecydowanie skróci się czas podróżowania drogą krajową nr 42, komunikującą między innymi węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy