Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

i

Autor: Świętokrzyska Policja Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

2022-06-06 11:31

Aż 3,6 promila alkoholu w organizmie miał 35-latek, który wczoraj na drodze publicznej w gminie Michałów uciekał przed radiowozem. Po zatrzymaniu okazało się, że ma dodatkowo aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Prawie 4 promile i ucieczka ciągnikiem przez pola! Taka akcja w gminie Michałów

O tym, że kierowca ciągnika prawdopodobnie jest pijany zostali powiadomieni funkcjonariusze. W jednej z miejscowości w gminie Michałów zauważyli jadący drogą publiczną ciągnik rolniczy. Kierowca na widok radiowozu zjechał w polną drogę i rozpoczął ucieczkę. Chwilę później okazało się, że chciał uniknąć kontroli z dwóch powodów.

Po pierwsze w chwili kierowania miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie, a po drugie od 2015 r. ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, obowiązujący jeszcze przez 3 lata. Zakaz został wydany w związku z jego wcześniejszymi, podobnymi „wybrykami” za kierownicą. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 35-latek był już notowany 4-krotnie. Obecnie grozi mu aż 5 lat pobawienia wolności - informuje KPP Pińczów.

W ciągu minionego weekendu pińczowscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. 23-latek z gminy Pińczów prowadząc auto miał 1,8 promila alkoholu, a 55-latek z powiatu buskiego 1,3 promila. Obu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj z kolei w czasie akcji „Trzeźwy Poranek” w ręce policjantów wpadło dwóch kierowców prowadzących auta po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem karanym wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy