Sukces strażaka ze Starachowic w wyścigu kolarskim. Brawo dla Tomka Wilczaka

Autor: KP PSP Starachowice Sukces strażaka ze Starachowic w wyścigu kolarskim. Brawo dla Tomka Wilczaka

2022-06-14 16:28

Dbanie o kondycję w szeregach Państwowej Straży Pożarnej jest nieodzownym elementem służby. 12 czerwca 2022 na terenie miasta Myślibórz w województwie zachodniopomorskim rozgrywane były VIII Mistrzostwa Polski Strażaków w kolarstwie szosowym. Tytuł mistrza Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej zdobył Tomasz Wilczak ze starachowickiej jednostki.

To nie pierwszy raz kiedy piszemy o kolarskim sukcesie Tomka Wilczaka. W 2020 roku strażak z naszej jednostki wywalczył miejsce w pierwszej dziesiątce wyścigu kolarskiego Orlen Lang Race. Jego średnia prędkość na 81 kilometrowej trasie wyniosła 39,29 km/h i z tym wynikiem nasz strażak uplasował się na 8 miejscu, zaś w klasyfikacji do lat 30 zajął 2 miejsce.

Teraz Tomasz zaliczył kolejny świetny występ na VIII Mistrzostwach Polski Strażaków w kolarstwie szosowym. Zawody odbywały się kilka dni temu na terenie miasta Myślibórz. Był to jeden z etapów wyścigu Pomorze Zachodnie Tour.

Wyścig był rozgrywany na zasadach kryterium ulicznego polegającym na tym, że na każdym okrążeniu zbiera się punkty. Do przejechania kolarze mieli 20 rund po 2,6 km (łącznie 52 km) dodatkowo punktowane były rundy 5, 10, 15 i 20. Reprezentujący naszą komendę st. sekc. Tomasz Wilczak na każdej z rund przyjeżdżał jako pierwszy zbierając przy tym maksymalną ilość punktów finalnie zdobywając tytuł mistrza Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej - informuje Komenda PSP Starachowice.