Tulipany

i

Autor: Michał Nowakowski Photography

Ciekawostki

To nie Holandia, to... świętokrzyskie. Pola z tulipanami

2024-05-03 8:35

Jak się okazuje tulipanowe pola można podziwiać nie tylko w Holandii. Te piękne zdjęcia zostały wykonane w Świętokrzyskiem w powiecie włoszczowskim. To właśnie tam, w miejscowości Jadwigów znajduje się plantacja tulipanów. Łany kolorowych kwiatów nas OCZAROWAŁY! A Wam jak się podoba?

Pola z tulipanami

Tulipany to jedne z najbardziej popularnych późnowiosennych kwiatów cebulowych. Doskonale prezentują się na ogrodowych rabatach, jak i w wazonie jako kwiaty cięte. Do ich popularności przyczyniła się  ogromna różnorodność tych kwiatów, dostępnych w rozmaitych barwach. Znanych jest ok 100 gatunków tulipanów (pochodzą głównie z Azji) oraz tysiące ogrodowych mieszańców. Różnią się między sobą barwą, wielkością i kształtem kwiatów, terminem kwitnienia .

Tulipany w Świętokrzyskiem

Przepiękne tulipanowe pola, jak się okazuje możemy zobaczyć nie tylko w Holandii, mamy je także w województwie świętokrzyskim, w miejscowości Jadwigów w powiecie włoszczowskim.

Zdjęcia tulipanów z tych okolic wykonał Michał Nowakowski Photography. Zobaczcie!

Tulipany - ciekawostki

Tulipany należą do najchętniej uprawianych roślin cebulowych na wiosennych rabatach. Dostępne są w olbrzymiej ilości zróżnicowanych odmian, a ich kwitnienie przy odpowiednim doborze gatunków i odmian, może rozpocząć się już w marcu i trwać nawet do czerwca

Znaczenie nazwy tulipan

Za nazwą tego kwiatka kryje się niezwykła historia. „Tulipan” pochodzi od łacińskiego słowa, Tulipa, co oznacza „kwiat, który wygląda jak turban”. Tulipany przybyły do Europy z Turcji, gdzie były uprawiane i którymi handlowano w okresie średniowiecza. W tym czasie mężczyźni w Turcji nosili turbany.

Quiz Świętokrzyskie. Podajemy trzy hasła, Wy odgadujecie co to za miasto powiatowe

Pytanie 1 z 10
Browar Kultury, Mirosław Baka, metalurgia

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy