kalkow

i

Autor: facebook.com/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA

Zwierzęta osłabione, bez wody, woliery pokryte blachą. Interwencja w mini ZOO w Kałkowie [GALERIA]

2020-08-18 10:58

O tragicznym losie zwierząt w mini ZOO w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej W Kałkowie Godowie poinformowała na swoim fanpage Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA. Zwierzęta były bez wody, źle odżywione, przebywały w fatalnych warunkach. Ksiądz nie chciał na ten temat rozmawiać. Przeprowadzono interwencję.

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących braku wody u zwierząt w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Na miejsce udały się dwa patrole interwencyjne inspekcji ds. Ochrony Zwierząt. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy okazję poznać Inspektora Weterynarii który również przyjechał na miejsce z uwagi na liczne telefony. Interwencję przeprowadziliśmy razem. Ksiądz nie chciał rozmawiać zamknął drzwi... i okno - czytamy na fanpage Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA

Jeden ze świadków który zgłaszał całą sytuację tłumaczył, że był u księdza w tej sprawie, lecz on wydarł się na niego i powiedział ze nigdzie nie wyjdzie nalewać wody zwierzętom bo od tego są pracownicy ale aktualnie ich nie ma. Świadek powiedział żeby Ksiądz wskazał gdzie jest woda to samemu da zwierzętom wody. Ksiądz nie dał zgody i zamknął się w domu.

kalkow

i

Autor: facebook.com/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA Dramat zwierząt w mini ZOO w Kałkowie

Inspektorzy wraz z PIW przeprowadzili kontrole z której wynikło, że wszystkie zwierzęta nie posiadają wody a w pojemnikach od wody jest sucho zaś w niektórych masa odchodów. Ptaki w wolierach bez wody, do jedzenia sama pszenica, skakały do siatki na widok trawy. Woliery pokryte warstwą blachy, która na pewno przy tych upałach tworzy wysoką temperaturę dla samych zwierząt. Zwierzęta pozostałe gospodarskie nie miały kolczyków, oznaczeń o rejestracji zwierzecia. Lamy miały odruchy wymiotne, osłabione nie miały siły się podnieść. Zwierzęta bez podziału na gatunki, pawie liczebnie za dużo w jednej wolierze zadziubują się nawzajem wyrywając sobie przy tym sporo piór.

kalkow

i

Autor: facebook.com/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA Dramat zwierząt w mini ZOO w Kałkowie

Brak zgody RDOŚ na przetrzymywanie dwóch jeleni szlachetnych oraz bażantów, brak informacji i dokumentacji o pochodzeniu zwierząt.Zostały wystawione zalecenia poprawy warunków z re-kontrolą za 5 dni.Zwierzęta dzikie wymagają zgody na przetrzymanie ich od RDOŚ przez co kancelaria Sanktuarium ma 30 dni na ich zdobycie i przedstawienie. W przeciwnym wypadku zwierzęta zostaną odebrane i przekazane do Ośrodka Rehabilitacji dla Zwierząt Chronionych.

kalkow

i

Autor: facebook.com/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA Dramat zwierząt w mini ZOO w Kałkowie

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Puma Nubia trafiła do chorzowskiego ZOO